Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U shkarkua nga Leeds më shumë se një vit më parë, merr drejtimin e përfaqësueses latino-amerikane

Marcelo Bielsa ka pranuar të bëhet trajner i kombëtares së Uruguait. Jorge Casales, anëtar i komitetit ekzekutiv të Federatës Ururguiane të Futbollit tha për “Associated Press” se ish-trajneri i Leedsit do të nënshkruajë një kontratë deri në Kupën e Botës 2026.

“E vetmja gjë që mungon është firma”, ka deklaruar ai. Brenda pak ditësh, pritet mbërritja në Montevideo e 67-vjeçarit Bielsa.

Lexo edhe:

Ndeshjet e tij të para si trajner do të jenë në qershor, kur Uruguai do të luajë dy miqësore kundër Nikaraguas dhe Kubës, ndërsa kualifikueset e Botërorit të Amerikës së Jugut do të fillojnë në shtator.

Bielsa ishte trajner i Argjentinës nga 1998 në 2004 dhe i Kilit nga 2007 në 2011. “Negociatat me Bielsan zgjatën tre muaj”, tha Casales.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...