Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

U shkarkua para 19 ditësh, Vieira pranë stolit të klubit historik

Pushimet e Patrick Vieira pritet të mos zgjatin shumë. Trajneri francez u shkarkua nga Crystal Palace më 17 mars.

Ish-kapiteni i Arsenalit, cilësohet si një nga kandidatët kryesorë për të marrë drejtimin e Nottingham Forest.

Skuadra historike angleze, e vetmja që ka fituar më shumë Champions League (2) se tituj kampion (1), u rikthye në Premier League plas plot 22 viteve.

Lexo edhe:

VIDEO/ Cuadrados i ikën truri, godet me grusht kapitenin e Interit

Trajneri i ri, 52-vjeçari fluturon drejt Londrës për të firmosur me Chelsea

E kryer/ Roma gjen akordin me Kumbullën, detajet e rinovimit

Djali i Ancelottit merr drejtimin e skuadrës ku luan ish-mesfushori i kombëtares shqiptare

Presidenti Evangelos Marinakis po mendon ndryshime në stol. Forest nuk fiton prej tetë ndeshjes, gjatë së cilave janë grumbulluar vetëm tri pikë.

Skuadra po vuan dhe trajneri Steve Cooper rrezikon seriozisht shkarkimin. Nëse ndodh, Vieira shihet si kandidati kryesor për ta zëvendësuar në pankinë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...