Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

U shoqëruan nga dy avionë ushtarakë F16, federata e Polonisë mesazh për pilotët

f16

Polonia u shoqërua nga dy avionë ushtarakë F16 gjatë udhëtimit të mbrëmshëm drejt Katarit për Kupën e Botës.

Vendimi u mor si masë paraprake pasi dy raketa, ndoshta nga territori ukrainas, ranë në territorin polak dhe shkaktuan vdekjen e dy civilëve.

Faleminderit pilotë të dashur”,-thuhet në “Insta Story” të postuar në llogarinë zyrtare në Instagram të Federatës së Futbollit.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...