Futboll

“U soll në mënyrë të papërgjegjshme”, Valencia kërkon hetim për Gasperinin

Pasi u shprehën të befasuar nga deklaratat e Gian Piero Gasperinit, se kishte pasur simptoma të koronavirusit para dhe gjatë ndeshjes së kthimit me Valencian në Ligën e Kampionëve, klubi spanjoll ka kërkuar një hapjen e një hetimi për trajnerin e Atalantës.

Ky i fundit bëri një rrëfim të sinqertë për mediat, por nuk e mendoi forcën e atyre deklaratave, pasi klubi spanjoll e akuzon se u soll në mënyrë të papërgjegjshme dhe rrezikoi të infektojë e kërcënojë jetën e personave të tjerë.

“Nëse Gasperini kishte simptoma të koronavirusit, atëherë të gjithë futbollistët dhe stafi i Atalantës duhej të futeshin në karantinë e të mos luanin, por u sollën në mënyrë të papërgjegjshme”, u tha ndër të tjera nga klubi i Valencias.

Vlen të theksohet se takimi u luajt më 10 mars në “Mestalla” dhe u fitua 3-4 nga Atalanta, që siguroi në mënyrë historike kualifikimin për në çerekfinalet e Champions Leagues, ndërsa Valencia pas asaj sfide raportoi për 10 futbollistë dhe 15 pjesëtarë të stafit të klubit, të prekur nga koronavirusi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency