Tokyo 2020

U tall me Holokaustin 23 vite më parë, shkarkohet drejtori i ceremonisë hapëse të Olimpiadës

Komiteti organizues i Lojërave Olimpike të Tokios ka shkarkuar nga detyra drejtorin e ceremonisë së hapjes së Olimpiadës për shkak të një shakaje të papranueshme që ai ka bërë për holokaustin gjatë një shfaqjeje komike të vitit 1998. Kryetari i komitetit organizues, Seiko Hashimoto, tha në prag të ceremonisë së hapjes se drejtori Kentaro Kobayashi u largua pasi akuzohet se ka përdorur fjalë të papërshtatshme në shfaqjen e tij, duke përfshirë frazën “Le të luajmë Holokaustin”.

“Ne zbuluam se Z. Kobayashi, në interpretimin e tij, përdori një frazë për të përqeshur një tragjedi historike,” – tha Hashimoto. – “Ne kërkojmë ndjesë për shkaktimin e një problemi të tillë serioz një ditë para ceremonisë së hapjes dhe për problemet e shqetësimet që u kemi shkaktuar palëve të përfshira.”

Ceremonia e hapjes së Lojërave, të shtyra një vit nga pandemia, është planifikuar të zhvillohet këtë të premte, pa spektatorë, për të parandaluar përhapjen e infeksioneve të Koronavirusit, megjithatë do të jenë të pranishëm disa zyrtarë dhe pjesëtarë të medies.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency