Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U tërhoq në 2019, Sulley Muntari ndryshon mendje dhe rikthehet në futbollin aktiv

Sulley Muntari u tërhoq nga futbolli aktiv në korrik të vitit 2019. Mesfushori ganez (84 ndeshje dhe 20 gola me kombëtaren afrikane) ka ndryshuar mendje dhe ka vendosur të rikthehet në fushë në moshën 37-vjeçare.

Ish-lojtari i Milanit dhe Interit, ka rënë dakord për të firmosur për një vit me klubin ganez të Accra Hearts of Oak. Muntari ndoqi takimin e djeshëm që Accra fitoi 1-0 kundër King Faisal në shoqërinë e kapitenit Fatawu Mohammed.

Muntari ka fituar nëntë trofe gjatë karrierës së tij, duke përfshirë një Champions League dhe dy tituj kampionë në Itali me Interin, dhe një FA Cup me Portsmouth.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...