Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

U tërhoq para tri vitesh, 43-vjeçari rikthehet për të ndihmuar ekipin e zemrës

Palermo ishte një nga skuadrat më të bukura në Serie A në mesin e viteve ‘2000. Pjesë e siçilianëve ishin emra si Edinson Cavani, Javier Pastole, Fabrizio Miccoli, Amauri, Luka Toni, Andrea Barzagli, Fabio Grosso, Simon Kjaer dhe Franco Brienza.

Ky i fundit u tërhoq nga futbolli aktiv tri vite më parë, por mesfushori, i cili në vitin 2005 debutoi me kombëtaren e Italisë, që drejtohej nga Lippi dhe një vit më pas do të “pushtonte” botën në Gjermani, ka vendosur të rikthehet në fushë në moshën 43-vjeçare!

Dashuria e madhe për Ischian, skuadrën e vendlindjes, ndikoi që mesfushori ofensiv të rikthehet sërish në fushën e blertë, me misionin për të ndihmuar skuadrën e zemrës për t’u ngjitur një kategori më lart.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...