La Liga

U tha se do të largohej, por kapiteni i Realit më pranë rinovimit

Sergio Ramos dhe presidenti Florentino Pérez vazhdojnë të komunikojnë për rinovimin e kontratës së mbrojtësit. Marrëdhënia mes numrit 1 të klubit mbretëror dhe kapitenit nuk ka ndryshuar, pavarësisht refuzimit të parë ndaj ofertës së paraqitur nga drejtuesit e Realit.

Takimi, të martën e kaluar, tregoi edhe një herë se marrëdhënia midis të dyve është e përzemërt dhe e sinqertë. Rinovimi ose jo i kontratës është një procedurë që do të zgjidhet së shpejti. Ideja është që me kthimin e kapitenit në fushë të hiqen të gjitha dyshimet. Bëhet fjalë për ndeshjen e kthimit kundër Atalantës, më 16 mars. Kjo shihet se data e mundshme për parë mbrojtësin në aksion, megjithëse nuk ka asnjë nxitim dhe hapat do të maten në detaje.

Sa i përket rinovimit, Real Madridi e ka bërë një ofertë dhe kapiteni vazhdon të mos kthejë përgjigje nëse e ka pranuar ose jo. Gjatë këtyre muajve, lojtari dhe klubi kanë ndjekur strategjitë e tyre, por realiteti thotë se ajo që dukej si një lamtumirë e sigurt ka filluar të ndryshojë. Sergio Ramos do të mbetet i veshur me të bardha.

Pandemia ka prekur shumë financiarisht klubet e futbollit e këtu nuk bën përjashtim as Reali. Taktika e pothuajse të gjitha skuadrave është të presin dhe të shohim evolucionin e pandemisë dhe kthimin e mundshëm të tifozëve në stadiume për sezonin e ardhshëm.

Në janar, vazhdimësia e Ramosit u pa si e pamundur, por ai është shumë i lidhur me kryeqytetin e Spanjës dhe, natyrisht, me Real Madridin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency