Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U transferua në verë në Bjellorusi, Krymi shpallet kampion me Shakhtyor Soligorks

Skuadra e Ardit Krymit, Shakhtyor Soligorks ka fituar titullin në elitën e futbollit në Bjellorusi, Vysshaya Liga.

Ekipi i ish-mesfushorit të Vllaznisë, mori titullin kampion pasi e mbylli sezonin me 65 pikë, 5 më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Energetik-BGU.

Krymi u bashkua gjatë merkatos së verës me skuadrën Bjelloruse dhe deri diku ka luajtur rol në ecurinë drejt titullit kampion.

Tjetër lojtar me origjinë shqiptare pjesë e skuadrës së Shakhtyor Soligorks është e Valon Ahmedi.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...