Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

U tronditën nga tërmeti 4.6 ballë, shtyhet ndeshja e futbollit në Itali

Ndeshja e Seria B, Perugia-Reggina që ishte planifikuar për t’u luajtur këtë të shtunë, nesër, është shtyrë për një datë të pacaktuar për shkak të tërmeteve me magnitudë maksimale 4.6 ballë që tronditën të enjte Umbria-n.

Autoritetet lokale kanë vendosur të shtyjnë ndeshjen si masë paraprake, pasi nuk kishte kohë për kontrollet e nevojshme teknike përsa i përket sigurisë dhe mundësia për të luajtur me dyer të mbyllura nuk u mor fare në konsideratë.

Lexo edhe:

Pas tërmeteve të forta që goditën këtë rajon, prefektura e Umbria vendosi të shtyjë ndeshjen e cila duhej të luhej në orën 14:00 të së shtunës në Curi.

Pikërisht kushtet e stadiumit, i cili tashmë po i afrohet gjysmë shekulli jetë (u ndërtua në verën e vitit 1975 pasi Umbrianët u ngjitën në Serinë A) çuan në shtyrjen e ndeshjes.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...