Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

U zyrtarizua në stolin e Katarit, Queiroz: Duam të përmbushim ëndrrën

Carlos Queiroz, trajneri i ri i Katarit, falënderoi Federatën aziateke për mundësinë që i dha për të ndarë përvojën dhe njohuritë e tij.

“Dua të shpreh mirënjohjen time për mundësinë që të ndaj përvojën dhe njohuritë e mia me këtë familje të madhe. Ky është fillimi i një rrugëtimi të veçantë, një aventurë e madhe, ku duam të përmbushim të gjitha ëndrrat që shpreson Federata dhe tifozët e Katarit”, – shkruan portugezi në një mesazh, që është i pari që nga marrja e detyrës.

69-vjeçari pasoi Félix Sánchez në krye të Katarit. Në Botërorin e fundit ish-ndihmësi i Fergusonit te Mancheser United ishte në krye të Iranit, por pa mundur të shkojë përtej fazës së grupeve.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...