Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

U17/ Mbyllet pa fitues miqësorja e parë Shqipëri-Maqedonia e Veriut

Shqipëria U17 zhvilloi të hënën ndeshjen e parë miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut U17, të luajtur në stadiumin “Elbasan Arena”. Një ndeshje që u mbyll në barazim 0-0, ndërkohë që pas dy ditësh të dyja skuadrat do të përballen në miqësoren e dytë. E programuar për t’u luajtur po në Elbasan.

Trajneri Ardi Behari në premierën e tij me Kombëtaren U17, hodhi në fushë këtë formacion titullar: Leonard Kolgecaj, Enea Elmazi, Kris Gecaj, Renato Halili, Davide Avdullari, Matia Huqi, Ergis Arifi, Matteo Dashi, Tedi Malaj, Oresti Rifa, Matias Gici.

Pjesa e parë ishte mjaft e luftuar me të dyja skuadrat që u përpoqën të zhbllokonin rezultatin, duke krijuar raste për shënim. Kombëtarja kuqezi provoi disa herë me sulmuesit Malaj dhe Gici. Apo edhe me Rifën, por pa gjetur golin.

Lexo edhe:

Edhe pjesa e dytë nisi me të njëjtat ritme, teksa në minutën e 56-të Maqedonia e Veriut arrin të shënonte. Por, sulmuesi Loki ishte në pozicion jashtë loje dhe goli u anulua.

Trajneri Behari bëri disa zëvendësime për të freskuar forcat në fushë. Duke aktivizuar fillimisht lojtarët Luis Rrapushaj, Jetmir Laze dhe Emiljano Mihana. Në minutën e 73-të Kris Gecaj iu afrua golit, teksa gjuajti me kokë pas një goditjeje këndi. Me topin që kaloi pak mbi traversë.

Dy minuta më vonë, ishte Mihana që tentoi me një gjuajtje nga e majta, por pa sukses. Deri në fund të dyja skuadrat vazhduan të kërkonin golin, por rezultati nuk ndryshoi dhe sfida u në barazim 0-0.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...