Serie A

Udinese befason Lazion, shënon tre herë në portën e Strakoshës

Udinese befason Lazion në “Olimpico”, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin 1-3 dhe të marrë një 3-pikësh mjaft të rëndësishëm, që e largon ndjeshëm nga zona e ftohtë e renditjes në kampionatin italian.

Në sfidën e parë të ditës së diel, bardhekaltrit e Simone Inzaghit ishin favoritë për të marrë tre pikët, por në fushë gjërat nuk shkuan aspak mirë për kryeqytetasit, që pësuan humbjen e tretë sezonale dhe mbetën në kuotën e 14 pikëve.

Mesfushori Arslan zhbllokoi sfidën në minutën e 18-të me një gjuajtje të fortë nga jashtë zonës, që gjeti edhe devijimin e mbrojtësve të Lazios dhe u bë e paarritshme nga ana e portierit Thomas Strakosha, i cili u rikthye titullar sot për kryeqytetasit.

Reagimi i Lazios ishte i dobët dhe gjatë pjesës së parë Immobile me shokë nuk shkuan asnjëherë rrezikshëm në zonën e Udineses, që në shtesë gjeti edhe golin e dytë me anë të Pussettos, i cili lëvizi bukur në zonë pas një pasimi të marrë nga De Paul.

Inzaghi freskoi skuadrën në fillim të pjesës së dytë, por protagoniste ishte sërish Udinese që gjeti edhe golin e tretë, këtë herë me sulmuesin Forestieri, i cili vulosi suksesin e friulianëve në transfertën kryeqytetase.

Immobile provoi të rihapë takimin në minutën e 74-t, me një penallti të fituar dhe ekzekutuar saktë po vetë, por goli vlejti vetëm për statistika personale për sulmuesin italian, pasi Lazio nuk arriti të shmangë humbjen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency