Serie A

Udinese-Juve, publikohet videoja me fyerjet ndaj arbitrit Chiffi

Gjykata Sportive vendosi të mos marrë masa për atë që ndodhi në mes të dy pjesëve të ndeshjes Udinese-juventus, megjithatë debati vijon të bëhet edhe më i madh, pasi në rrjetet sociale po qarkullon një video ku torinezët rrethojnë arbitrin Daniele Chiffi.

Fillimisht dëgjohen disa thirrje si “Shko në ferr”, apo “je i rekomanduar”, ndërsa më pas arbitri rrethohet nga futbollistë bardhezi e trajneri Andrea Pirlo, të cilët kontestojnë ashpër faktin që Chiffi nuk dha asnjë minutë shtesë në fundin e pjesës së parë.

“Dreqin, asnjë minutë nuk dhe…”, dëgjohet t’i thotë Bonucci arbitrit, ndërsa Ronaldo ngre më shumë zërin teksa thotë se “është hera e parë që shoh diçka të tillë këtu në Itali”. Të gjitha këtyre u shtohet edhe zbritja nga tribuna e drejtorit Fabio Paratici, që iu drejtua me tone kërcënuese arbitrit.

Në përfundim të ndeshjet, drejtori sportiv i Udineses, Pierpaolo Marino deklaroi se pikërisht hakërrimi i torinezëve kushtëzoi jo pak arbitrimin e Chiffit në pjesën e dytë dhe kërkoi të merren masa për të mos ndodhur më skena të tilla.

Megjithatë gjithë sa ndodhi në rrugën drejt dhomave të zhveshjes së stadiumit “Dacia Arena” të Udines, duket se nuk është shënuar në raport nga arbitri Chiffi, ndaj mbetet të shihet nëse pas daljes së videos do të ketë një reagim nga ana e prokurorisë së Federatës Italiane të Futbollit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency