Futboll

UEFA anulon ceremoninë e Athinës, shorti për grupet e Champions dhe Europa League hidhet në Nyon

Situata e krijuar me koronavirusin, ka detyruar UEFA-n që të anulojë ceremoninë e hedhjes së shortit për fazën e grupeve të Champions dhe Europa Leagues, e parashikuar për t’u mbajtur në kryeqytetin grek, Athinë.

Në njoftimi e shpërndarë sot për mediat, qeveria europiane e futbollit ka njoftuar se shorti për fazën e grupeve të dy ligave më të rëndësishme të futbollit në kontinent, do të mbahet në shtëpinë e UEFA-s, në Nyon të Zvicrës.

Kështu të enjten e 1 tetorit, duke nisur nga ora 18:00, do të hidhet shorti për ndarjen e skuadrave në grupe, në Ligën e Kampionëve, ndërsa të premten e 2 tetorit, duke nisur nga ora 13:00, do të hidhet edhe shorti për grupet e Ligës së Europës.

“Pavarësisht menaxhimit efikas që shteti grek po i bën pandemisë Covid-19, është parë e arsyeshme që të mos e organizojmë ceremoninë e hedhjes së shortit në Athinë. Kjo pasi momentalisht prioritet ka shëndeti publik dhe nuk mund të menaxhojmë mirë fluturimet drejt Athinës”, thuhet në komunikatën e UEFA-s.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency