Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europë

UEFA bën ndryshime pas finales së Europa League/ Renditja aktuale e klubeve, kryeson City

UEFA ka përditësuar renditjen e klubeve pas finales së Europa League. Klubi që kryeson me më shumë pikë është Manchester City me plot 143.000, vendi i dytë mbahet nga Bayern Munich me 136.000 dhe në vend të tretë qëndron Chelsea me 126.000.

Aktualisht Roma është në vend të 10-të, duke kaluar edhe Interin e vendit të 11-të, por gjithçka mund të ndryshojë pas finales së Champions League.

Lexo edhe:

Renditja e 20 klubeve të para:

 1. Manchester City 143,000
 2. Bayern Munich 136,000
 3. Chelsea 126,000
 4. Liverpool 123,000
 5. Real Madrid 121,000
 6. Paris Saint-Germain 112,000
 7. Manchester United 104,000
 8. Juventus 101,000
 9. Barcelona 98,000
 10. Roma 97,000
 11. Inter 96,000
 12. Sevilla 91,000
 13. Ajax 89,000
 14. Dortmund 86,000
 15. Atletico Madrid 85,000
 16. Leipzig 84,000
 17. Benfica 82,000
 18. Villarreal 82,000
 19. Napoli 81,000
 20. Porto 81,000

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...