Champions League

UEFA ka 4 variante për të mbyllur Championsin deri në 3 gusht!

UEFA ka qenë e qartë në idetë e saj teksa u ka bërë të ditur klubeve europiane se ky sezon futbollistik duhet të përfundojë deri në datën 3 gusht, përfshirë edhe Kupat e Europës, Champions League dhe Europa League. Në këtë mënyrë janë disa variantet që kompeticioni më i rëndësishëm për klube të përfundojë deri në 3 gusht. Ideja është që ndeshjet e mbetura në Champions League të luhen në harkun e 15 ditëve mes gjysëms së dytë të korrikut dhe fillimit të gushtit, por duhet gjetur një zgjidhje për formatin.

Hipotezat për të mbyllur këtë sezon të Championsit janë 4. Të përfundohet gjithçka me formatin aktual, pra të luhen 4 ndeshjet e mbetura të fazës së 1/8 dhe të vazhdojë gjithçka në çerekfinale me ndeshje vajtje-ardhje për një total prej 17 takimesh që do të zhvillohen të gjitha në fushë neutrale. Varianti i dytë është për një Final Eight, me ndeshje teke me eliminim në një fushë të vetme. Opsioni i tretë është një Final Four si në Euroleaguen e basketbollit, që do të niste në gjysmëfinale ndërkohë që do të luheshin në total 11 ndeshje në harkun e tre javëve për të mbyllur kompeticionin. Varianti i fundit dhe ai i 4-t është që të luhen 11 ndeshje teke midis 1/8-ave, çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales për të mbyllur këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency