Kosova

UEFA konfirmon miqësoren e Kosovës me Danimarkën

Pas shumë thashethemeve, më në fund vjen vërtetimi. Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) përmes një letre elektronike dërguar në adresën e SuperSport News, ekskluzivisht ka konfirmuar ndeshjen miqësore mes Kosovës dhe Danimarkës, që do të zhvillohet më 21 mars në Prishtinë, vetëm 4 ditë para fillimit të fushatës së kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka bërë të ditur që kanë mbetur të finalizohen disa gjëra logjistike me Federatën e Futbollit të Danimarkës. Kujtojmë që skandinavët kanë qenë një nga 4 kundërshtarët e mundshëm për këtë ndeshje miqësore, duke qenë se nga 21-24 mars, të lira nga ndeshje kualifikuese ishin Gjermania, Uellsi dhe Serbia.

Për trajnerin Bernard Challandes, Danimarka do të jetë test shumë i rëndësishëm për të matur forcat, pas suksesit në Nations League. Kombëtarja e drejtuar nga Age Hareide, ishte pjesë e kampionatit botëror të Rusisë, ku u eliminua nga Kroacia në 1/8-ën e finales, ndërsa në Nations League, ishte pjesë e Ligës B, duke fituar grupin kundër Uellsit dhe Irlandës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency