Europa League

UEFA ndan grupet për shortin e E.League, klubet shqiptare njohin rivalët e mundshëm

Ashtu siç ndodhi me Championsit, UEFA ka ndarë në grupe skuadrat edhe për shortin e turit të parë në Europa League. Kundërshtarë shumë të fortë në letër për 3 klubet shqiptare që marrin pjesë në këtë kompeticion, Luftëtarin, Laçin dhe Partizanin, kjo edhe për faktin se të tre skuadrat e Superiores bënin pjesë në vazon e ekipeve jo favorite. Mund të kemi dhe derbi në këtë raund me Luftëtarin që mund të sfidojë skuadrën e Elis Bakajt Shakhtyor Soligorsk dhe Laçin që mund të ketë përballë Osijekun e Eros Grezdës.

Kundërshtart e mundëshëm të Luftëtarit: Hafnarfjördur (ISL),Nordsjælland (DEN), AIK (SWE), Ventspils (LVA) ,Shakhtyor Soligorsk (BLR).

Kundërshtarët e mundshëm të Laçit: Osijek (CRO), Maccabi Tel-Aviv (ISR), Sarajevo (BIH) ,Anorthosis Famagusta (CYP), Kairat Almaty (KAZ).

Kundërshtarët e mundshëm të Partizanit: Maribor (SVN), Trenčín (SVK), Viitorul (ROU), Neftçi (AZE), Tobol Kostanay (KAZ).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency