UFC

UFC, Usman fiton gjerdanin Welterweight, mposht Jorge Masvidal!

Në ekranin e Supersport në orët e para të mëngjesit të së dielës kishit mundësi të ndiqnit duelet spektakolare që ofron UFC. Tre tituj të dhënë në UFC-251. Betejat u zhvilluan në “Fight Island” në Abu Dhabi dhe sytë ishin nga dueli mes Kamara Usman dhe Jorge Masvidal. Luftohej për gjerdanin e peshës Welterweight dhe në fund afrikani Usman ishte ai që triumfoi, në një ndeshje që në fund u vendos nga gjyqtarët.

Pesë raunde dhe juria (50-45, 50-45, 49-46) ishte krah Usman, i cili ka mbrojtur titullin kampion. Në fakt nuk duhej të ndeshej me Masvidal, i cili zëvendësoi Gilberts Burns. Ky i fundit doli pozitive me koronavirus dhe nuk mund të dublonte, ndaj edhe u bë kjo lëvizje. Masvidal nuk ishte ende gati, por u mundua ta fitonte këtë duel dhe gjerdanin. Në dy duelet e tjera të mëdha Alexander Volkanovski mposhti Max Holloway ndërsa titulli bantwmweight i lënë vakant nga Henri Cejudou shkoi për Petr Yan pasi kundërshtari i tij Jose Aldo në ruandin e 5-të u dorëzua pasi nuk i përballoi dot më grushtet e rusit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency