Kosova

Ujkani: Bëmë një ndeshje shumë të mirë, ta përsëritim edhe ndaj Suedisë

Me Aro Muriç të përjashtuar për çështje disiplinore dhe Amir Rrahmanin të dëmtuar, Samir Ujkani ishte titullar mes shtyllave të portës së Kosovës dhe ia doli të ruajë të paprekur portën, ndonëse nuk pati shumë punë ndaj Lituanisë..

Sa e rëndësishme ishte kjo fitore?
Ishte një ndeshje mjaft e rëndësishme, pasi vinim pas një periudhe të gjatë pa grumbullim dhe kishim nevojë për një fitore si kjo. Kemi bërë mirë në fushë dhe ia kemi dalë që jo vetëm të shënojmë 4 herë, por të mos marrim asnjë gol. Besoj që edhe trajneri ka mbetur i kënaqur me paraqitjen tonë.

U patë shpesh të drejtonit repartin e mbrojtjes me këshillat e tua…
Sot në fakt u provua Vojvoda në qendër, në një rol që nuk është i tij, por që e bëri shumë mirë. Pati pak momente pasigurie në fillim të ndeshjes, por më pas të gjithë bëmë shumë mirë dhe morëm kontrollin e lojës.

A besoni në një rezultat pozitiv edhe ndaj Suedisë?
Skuadra është në formë të mirë dhe jemi thuajse të gjithë në grumbullim. Shpresoj që të përsëritim një ndeshje të mirë edhe ndaj Suedisë, ku kanë rëndësi pikët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency