Kosova

Ujkani: Ndeshje perfekte, na ndëshkoi mungesa e eksperiencës

Intervista e portierit Samir Ujkani, dhënë për “Supersport”, pas përfundimit të miqësores Kosovë-Danimarkë, e cila u mbyll në barazim 2-2.

Një përfundim që na zhgënjen disi, por një paraqitje për t’u vlerësuar…
Besoj se paraqitja ka qenë perfekte, pasi jemi vendosur mirë taktikisht, jemi treguar agresivë dhe jemi angazhuar maksimalisht. Morëm dy gola të lehtë, që mendoj se ndikoi edhe eksperienca, por jemi në rrugën e duhur dhe duhet të vazhdojmë kështu.

Çfarë ndodhi te goli i dytë i Danimarkës?
Ka qenë një aksion i shpejtë i tyre, që na kapi disi të papërgatitur, megjithatë duhet të pranojmë se edhe Danimarka ka cilësi dhe emra të rëndësishëm në skuadër.

A mendoni se është rritur interesi ndaj Kosovës?
Po. Unë luaj në Turqi, por thuajse çdo ditë marr telefonata nga Italia, nga njerëz të sportit që më kërkojnë informacione, sepse ndihen të habitur me këtë realitetin tonë. Megjithatë ne duhet të rrimë me këmbë në tokë dhe të mos shohim këto gjëra.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency