Kosova

Ujkani vlerëson Challandes: Ka ide të qarta, impakt shumë pozitiv

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po qëndron në Paris, ku do të zhvilloj dy ndeshjet e ardhshme miqësore me Madagaskarin dhe Burkina Fason.

Pa kaluar 1 muaj pas marrjes zyrtare të detyrës, Bernard Challandes do të debutojë si trajner i Kosovës të shtunën në ndeshjen ndaj Madagaskarit. Ekipi i Supersport është i vetmi televizion shqiptar që po përcjellë nga afër aktivitetet e “Dardanëve”.

Kapiteni Samir Ujkani në një intervistë për supersport, vlerësoi trajnerin e ri të Kosovës, por edhe elementët e rinj që i janë bashkuar kësaj përfaqësueseje.

Si është atmosfera në Përfaqësuesen e Kosovës, me trajnerin e ri, Bernard Challandes?
Ujkani: Trajneri i ri ka sjellë impakt shumë të mirë te grupi, pasi i kemi kuptuar direkt idetë e tij dhe i kemi vënë në zbatim, duke reaguar shumë mirë. Besoj se edhe trajneri ka qenë shumë i kënaqur. Nesër është një ndeshje shumë e rëndësishme në kuadër të përgatitjeve për Ligën e Kombeve, që do të startojë në Shtator dhe duam të paraqitemi mirë.

Kanë ardhur edhe disa djem të rinj në ekip. Sa i kënaqur jeni nga prurjet e reja dhe vendimi i tyre për të zgjedhur Kosovën?
Ujkani: Jam i kënaqur që edhe djemtë e rinj janë duke zgjedhur Kosovën, pasi kanë dëshirë të ndihmojnë vendin e tyre. Besoj se kjo do ta ndihmojë Kosovën, që të avancojë sa më shumë dhe të rritë nivelin e paraqitjes.

Mendoni se Challandes është trajneri i duhur për të drejtuar Kosovën?
Ujkani: Federata e ka zgjedhur këtë trajner, për ta çuar Përfaqësuesen në një tjetër nivel. Tashmë kemi gati dy vjet bashkë dhe presim të zhvillojmë paraqitje mjaft të mira në Ligën e Kombeve.

Cilat ishin fjalët e para që ju tha trajneri i ri?
Ujkani: Në fjalën e parë të tij, Challandes na kërkoi të që t’i qëndrojmë mentalitetit shqiptar, duke luftuar shumë dhe dhënë maksimumin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency