Bundesliga

Ulet mosha e debutimit, Dortmundi gati të hedhë në fushë sulmuesin e talentuar

Ndërkohë që futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit, Bundesliga gjermane ka ndryshuar rregulloren dhe ka ulur moshën e debutimit të lojtarëve në skuadrën e parë, duke e çuar tashmë në 16 vjeç.

Nga ky ndryshim “fërkon duart” Borussia e Dortmundit, që ka gati lancimin e sulmuesit Youssoufa Moukoko, i cili ndonëse ka vetëm 15 vite mbi supe, lan me skuadrën U-19 dhe po shkëlqen me paraqitjet e tij.

Sulmuesi pritet të mbushë 16 vjeç më 20 nëntor të këtij viti dhe pas kësaj date do të ketë mundësi të luajë në Bundesligë, aty ku pritet të thyejë rekordin e Nuri Sahin, që ka debutuar në moshën 16 vjeç e 11 muaj.

Moukoko ka arritur të shënojë 34 gola me skuadrën U-19 të Dortmundit dhe shikohet si një nga talentet më premtuese, ndërsa trajneri Lucien Favre po ndjek nga afër rritjen e tij dhe ka gati planin për ta afirmuar gradualisht.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency