Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Ultrasit kundër Greenwood, De Zerbi: E kam si djalin tim!

Në ambientin e Marseille ka nisur një debat i madh lidhur me transferimin e mundshëm të Mason Greenwood. Ultrasit francezë janë shprehur kundër transferimit të sulmuesit për shkak të së kaluarës së tij, me britanikun që u akuzua për dhunë ndaj ish-të fejuarës.

Megjithatë, në krah të lojtarit duket se del trajneri Roberto De Zerbi. Italiani i Marseille shprehet se kush luan nën urdhrat e tij, shndërrohet në “djalin” e tij.

Lexo edhe:

“Nuk e di me saktësi atë që po ndodh, por mua nuk më intereson jeta personale e një futbollisti. Sapo një lojtar firmos për klubin ku unë punoj, shndërrohet menjëherë në djalin tim. Jam nga ata që i mbroj lojtarët në të mirë dhe në të keq”, u shpreh De Zerbi.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...