Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Under flet si lojtar i Fenerbahce: Dzeko më tha mos e shpërdoro këtë mundësi!

Cengiz Under u transferua gjatë merkatos së verës nga Marseille te Fenerbahce, me klubin turk që shpenzoi plot 15 milionë euro.

Së fundmi, lojtari ka folur për kanalin zyrtar të klubit, duke treguar emocionet e para të transferimit dhe pritshmëritë e tij për sezonin e ri.

Lexo edhe: 

Jam vërtet i lumtur dhe krenar që jam këtu pas kaq shumë përpjekjesh. Po pres me padurim që të luaj me skuadrën time të re, të nis këtë aventurë që kaq shumë e kam dashur. Unë fola me Dzeko-n përpara kalimit, ai më ftoi dhe më tha të mos e humbisja këtë mundësi dhe ja ku jam. Shpresoj shumë ta ndihmoj skuadrën për të realizuar objektivat e këtij sezoni dhe natyrisht dua që edhe tifozët të jenë të lumtur.” – tha ish-sulmuesi i Roma-s.

Cengiz Under ka firmosur një kontratë katër vjeçare me skuadrën e Fenerbahce, ndërsa skuadra e nisi mirë sezonin e ri me një fitore 2-1 ndaj Gaziantep.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...