Premier League

Under zyrtarizohet te Leicester, nuk harron të falënderojë tifozët e Romës

Ashtu siç ishte raportuar më herët, sot ka ardhur edhe zyrtarizimi i fantazistit turk Cengiz Under te skuadra angleze e Premier League, Leicester. Kanë qenë vetë këta të fundit që nëpërmjet një videoje kanë njoftuar mbylljen me sukses të marrëveshjes.

Under iu bashkua Leicesterit në huazim për një vit, ndërsa klubi anglez ka ruajtur të drejtën e blerjes përfundimtare të tij verën e ardhshme, kundrejt një shifre prej rreth 25 milionë eurosh.

Roma transferoi turkun Under tre vite më parë për 14 milionë euro dhe gjatë këtyre viteve fantazisti ka veshur fanellën verdhekuqe për 70 ndeshje, ku ka shënuar edhe 13 gola. Megjithatë me ardhjen e portugezit Fonseca në pankinë, Under mbeti jashtë formacionit dhe verdhekuqtë vendosën ta largojnë.

“Tre vite më parë, kur nisa këtë aventurë, isha para një sfide shumë të madhe. Gjatë kohës që kalova këtu u dashurova jo vetëm me Romën si klub, por edhe si qytet, kulturë e gjithçka. U jam mirënjohës pa fund tifozëve, për mbështetjen e pakushtëzuar që më kanë dhënë, por tani më pret një sfidë e re. Mezi pres të nis stërvitjen me një skuadër të madhe si Leicester, pasi një nga objektivat e karrierës time ka qenë të luaja në Premier League dhe dua ta bëj realitet sa më parë”, shkroi Under në rrjetet sociale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency