Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

United “harron” Osimhen, ofron 105 mln € për një francez

Aventura gjermane për Randal Kolo Muani pritet të zgjasë vetëm një sezon. Sulmuesi francez u transferua verën e kaluar tek Eintracht Frankfurt.

24-vjeçari është kthyer menjëherë protagonist tek ekipi gjerman, duke regjistruar 16 gola dhe 14 asiste gjatë këtij edicioni.

Didier Deschamps e grumbulloi në Botërorin e Katarit, kompeticion që do shndërrohej në i paharrueshëm nëse shënonte atë gol ndaj Argjentinës në finale.

Kolo Muani e ka lënë pas momentin e vështirë dhe është rikthyer të realizojë gola me Eintrachtin. Drejtuesit e klubit të Bundesligas pritet të marrin një ofertë të parefuzueshme nga Premier League.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Drejtuesit e Manchester United kanë gati 105 milionë euro për të siguruar akordin në lidhje me Kolo Muani.

Sulmuesi pëlqehet shumë nga trajneri Ten Hag. Holandezi është i bindur se karakteristikat e lojtarit me origjinë nga Kongo janë idealet për skemat e tij.

Dëshira tjetër kryesore e “Djajve të Kuq” për majën e sulmit mbetet Victor Osimhen, i cili po shkëlqen me Napolin.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...