Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

United merkato në Serie A, Juventusi kërkon 70 mln €

Tifozët e Manchester United janë të zhgënjyer me ecurinë e skuadrës së zemrës. Që në shtatë javët e para të sezonit 2023/2024 në Premier League, ka grumbulluar vetëm 9 pikë.

Dhe drejtuesit po studiojnë alternativa të ndryshme për të përforcuar kontingjentin e skuadrës së Erik ten Hag, sidomos në krahët e sulmit.

I preferuari i “Djajve të Kuq” është Federico Chiesa, i cili ka lënë pas problemet fizike dhe këtë sezon numëron 4 gola dhe një asist me Juventusin në Serie A.

Lexo edhe:

Por ky nuk do të jetë një operacion i lehtë, pasi bardhezinjtë nuk duan të privohen në janar nga shërbimet e një prej lojtarëve më të mirë.

Drejtuesit e Juventusit kërkojnë të paktën 70 mln euro për kartonin e 25-vjeçarit. Teksa tek United, përveç italianit kanë si alternativa edhe Serge Gnabry (Bayern) dhe Nico Williams (Bilbao).

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....