FA Cup

United ‘përmbys’ Tottenhamin dhe shkon në finale

Manchester United siguroi kualifikimin për në Fa Cup, trofeun e vetëm në të cilin ka mbetur ende në garë për të shpëtuar sezonin. Në gjysmëfinalen e ‘Wembley-t’, ndaj Tottenhamit, skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultatin 2-1 dhe tani pret të mësojë skuadrën tjetër finaliste, që do të përcaktohet nga çifti Chelsea-Southampton.

Në sfidën e sotme ishte Dele Alli që kaloi Tottenhamin në avantazh, që në minutën e 11’, por ‘djajtë e kuq’ u kundërpërgjigjën me anë të Sanchez, që shënoi me kokë, pas një krosimi perfekt të Paul Pogbasë.

Më pas, në pjesën e dytë ishte Romelu Lukaku që zbriti bukur në zonën kundërshtare dhe shërbeu për Ander Herrerën, që shënoi edhe golin e fitores për skuadrën e Manchester Unitedit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency