Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Urinoi jashtë fushës, pezullohet dy muaj lojtari shqiptar

Një pezullim i rrallë ka ndodhur në Itali. Nicolas Kalaja luan me Offaneghese, skuadër që garon në kampionatin Eccellenza Lombarda.

Futbollisti shqiptar ka ndjerë nevoja personale gjatë ndeshjes. Zgjidhja? Nicolas është larguar pak larg fushës, duke urinuar aty.

Veprim për të cilin është pezulluar me dy muaj pas kartonit të kuq që i tregoi menjëherë arbitri kryesor.

Lexo edhe: 

Kalaja ka mbyllur vitin 2023, teksa do të rikthehet në dispozicion të skuadrës së tij prej datës 27 janar.

Offaneghese ka pranuar dënimin e futbollisti shqiptar: “Klubi e cilëson sjelljen e futbollistit absolutisht të gabuar dhe mosrespektuese”.

Kjo nuk është hera e parë që episode të ngjashme ndodhin në Itali, mes profesionistëve dhe amatorëve.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...