Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Urinoi mbi statujën e legjendës së Sunderlandit, arrestohet 21-vjeçari

Në Angli ka shkaktuar zemërim të madh një video e hedhur në rrjetet sociale, ku shfaqet një person që mban veshur fanellën e Newcastle duke urinuar mbi statujën e Bob Stokoe, që konsiderohet legjendë e Sunderlandit.

Personi që po kryen aktin e turpshëm duket se po e bën me vetëdije veprimin e papranueshëm dhe kjo kuptohet nga reagimi i tij.

Një zëdhënës i departamentit të policisë lokale në lidhje më këtë rast sqaroi: “Ne jemi të vetëdijshëm se një video po qarkullon në mediat sociale që duket se tregon një burrë duke urinuar në një monument përpara “Stadiumit of Light” në Sunderland. Kjo lloj sjelljeje është krejtësisht e papranueshme dhe ka nisur një hetim i plotë për incidentin. Një 21-vjeçar është arrestuar për sjellje të pahijshme dhe aktualisht ndodhet në paraburgim.”

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...