Tenis

US Open, Andreescu bën të pabesueshmen, mposht Serena Williamsin në finale

E pabesueshme por e vërtetë: në kohën e mbretërimit të Serena Williams, feston një 19-vjeçare rumune. Bianca Andreescu mposhti 2-0 me sete (6-3, 7-5) në finalen e US Open tenisten e famshme amerikane, që na karrierën e saj numëron plot 6 suksese (i fundit në vitin 2014) në Flushing Meadows.

Rezultoi vërtet një përrallë e bukur ajo e Bianca Andreescut, e cila ishte numri 15 i turneut, por që në fund ia doli mbanë të siguronte trofeun e parë slam në karrierë.

Starti u furishëm i Andreescut e kapi të papërgatitur amerikanen Williams, e cila e humbi setin e parë pas një faulli të dyfishtë.

Edhe seti i dytë nuk nisi më mirë për Serenën, që e pa veten në disavantazh 5-1 dhe iu desh t’i anullonte një “match point” kundërshtares. Në momentin më të vështirë 37-vjeçarja tregoi karakterin e saj të fortë, duke rikuperuar plot 4 lojë, por me gjithë mbështetjen e publikut nuk ia doli të bënte përmbysjen e madhe. Në fund, 19-vjeçarja Anreescu nuk i përmbajti lotët dhe meritoi edhe komplimentet e Williams.

Për Andreescun ky ishte suksesi i dytë ndaj Serenës gjatë këtij vitit. Katër muaj më parë, amerikania u detyrua të tërhiqej përballë saj për shkak të një problemi në shpinë në turneun e Torontos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency