Tenis

US Open/ Finale spektakolare, kampioni kurorëzohet pas 5 orësh

US Open ka kampionin e ri që është spanjolli Rafael Nadal, një tenist që e fiton për të katërtën herë këtë kompeticion të rëndësishëm dhe arrin në kuotën e 19 slam-eve total në karrierën e tij.

Finalja e madhe, e zhvilluar në stadiumin e tenisit “Arthur Ashe” në New York, ishte vërtetë spektakolare dhe tejkaloi të gjitha pritshmëritë, duke zgjatur plot 4 orë e 51 minuta, deri sa të shpallte kampionin e këtij edicioni.

Sfida nisi mjaft mirë për Nadal, që pavarësisht rezistencës së kundërshtarit, arriti të fitojë dy setet e para me rezultatet 7-5 dhe 6-3, duke dhënë sinjalet e një fitoreje të pastër 3-0 me sete.

Megjithatë reagimi i Daniil Medvedev ishte për t’u admiruar, pasi në dy setet e ardhshme rusi luajti gjithçka për gjithçka dhe arriti t’i fitojë ato me rezultatet 5-7 dhe 4-6, duke rikthyer sërish baraspeshën në lojë.

Akti final shkoi sërish për Nadal, që arriti të menaxhojë më mirë lodhjen dhe të reagojë bindshëm, duke fituar me rezultatin 6-4 dhe duke u shpallur kampion i finales së tretë më të gjatë në historinë e US Open.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency