Tenis

US Open, Nadal respekton parashikimet, eliminohet Naomi Osaka dhe zbret nga froni

Rafael Nadal respekton parashikimet dhe kualifikohet në çerekfinalet e US Open. Tenisti spanjoll ishte shumë i fortë për Marin Cilic me kroatin që u dorëzua në 4 sete ndaj Rafës i cili tashmë do të sfidojë në çerekfinale argjentinasin Diego Schwartzman. Nadal avancoi më tej pas suksesit 6-3 3-6 6-1 6-2. Në çerekfinale u kualifikua edhe francezi Gael Monflis i cili mposhti lehtësisht spanjollin Andujar-Alba, 3-0 me sete në një ndeshje në të cilën Monflis humbi vetëm 5 game. Tenisti francez në raundin tjetër do të masë forcat me surprizën e grand slamit nju-jorkez italianin Matteo Berrettini. Në kategorinë e femrave, Naomi Osaka u mposht nga Belinda Bencic dhe i dha mundësinë Ashleigh Barty të ngjitet në vendin e parë të klasifikimit në WTA.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency