Kombëtare

Uzuni në “Zona Gol”: Nuk e harroj nga kam ardhur, meritoj më shumë në Kombëtare

Në verë ishte protagonist i një transferimi të rëndësishëm nga Lokomotiva e Zagrebit te Ferencvaros, më pas njeriu i Championsit për ekipin hungarez, që falë tij është shumë pranë fazës së grupeve, teksa në play off do të përballet me Molden. Myrto Uzuni e ka nisur vrullshëm sezonin e ri. I ftuar në “Zona Gol”, sulmuesi beratas foli për kalimin te Ferencvarosi dhe dëshirën që ka për të kontribuar në Kombëtare.
“Kalova formë të mirë në Kroaci, pata shumë oferta, por që në fillim më bindi Ferencvarosi, që më tha se do të isha shumë i rëndësishëm për Championsin. Dua të shënoj sa më shumë gola dhe të hyj në historinë e klubit, duke e kualifikuar në Champions. Kam ëndrra, por nuk dua t’i zbuloj, dua të shënoj sa më shumë gola. Kam pasur bisedime te Dinamo, por ishte zgjidhja ime, nuk doja të qëndroja në Kroaci, doja të ndërroja ambient.”
Përplasja me Molden: “Duke parë futbollin e sotëm, nuk ka favoritë. Ne do të ulim kokën që të mos dalim nga fusha me pengje se nuk bëmë atë apo këtë përballë Moldes.”
Nga Apolonia, te Ferencvarosi: “Duhet të kthesh gjithmonë kokën pas e të shohësh nga ke ardhur. Kjo është forca ime më e madhe. Kur isha te Apolonia, nuk mendoja se do të transferohesha, nuk po gjenim gjuhën e përbashkët me presidentin e Apolonisë, isha demoralizuar. Babai më dha kurajë. Në një ndeshje kupe me Apoloninë erdhi presidenti i Laçit dhe vendosi të investonte tek unë, shpresoj t’ia kem shpërblyer. Tifoz në Shqipëri? Jam me Laçin, sepse aty më mbështetën.”
Mungesa e minutave në Kombëtare: “E kam pritur edhe më parë rolin e protagonistit në Kombëtare, sepse kam luajtur shumë mirë në Kroaci. Me Lokomotivën kapëm vendin e dytë dhe shkuam në finale të Kupës, nuk kam bërë asnjë ditë pushim. Mendoja se do të aktivizohesha në dy ndeshjet me Kombëtare. Jam shumë i lumtur që bëj pjesë në Kombëtare, por kjo nuk mjafton për mentalitetin tim, dua të kontribuoj dhe të lë gjurmë. Skema 3-5-2? Besoj se për një lojtar që luan, gjithmonë ka vend.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency