Futboll

Uzuni një “snajper”, shënon mrekullisht dhe shmang humbjen e Ferencvarosit

Myrto Uzuni shmang humbjen e Ferencvarosit në javën e 16-të të Ligës së Parë të Hungarisë. Sulmuesi shqiptar shënoi golin e barazimit 1-1, në minutën e 82-të, në sfidën me Akademinë Pushkash në transfertë. Më herët, për vendësit kishte shënuar Slagveer.

Beratasi ekzekutoi në mënyrë perfekte një goditje të lirë, paksa prirët më portë, me topin që përfundoi aty ku bashkohet shtylla me traversën, pa i dhënë asnjë mundësi reagimi portierit, i cili mbeti i palëvizur. Pavarësisht mungesës së fitores, Ferncvarosi mbetet i pari në klasifikim, me 10 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt.

Ky ishte goli i tretë në kampionatin aktual për 25-vjeçarin, i cili ka shënuar po tre gola edhe në aventurën e ekipit hungarez në Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency