Kombëtare

Uzunit i mungon shënjestra, Kane dhe Mount i japin fitoren Anglisë në Air Albania!

Asgjë e jashtëzakonshme, asgjë për t’u mbjatur mend përveç një rasti të mirë të humbur nga Uzuni përballë Anglisë me Shqipërinë e Edi Rejas që u mposht 0-2 në Air Albania nga “tre luanët” duke mbetur në kuotën e 3 pikëve në grupin I. 2 gola nga Kane dhe Mount por edhe një traversë dhe një shtyllë nga Kane dhe Foden në sfidën e zhvilluar në kryeqytetin shqiptar për Anglinë e Southgate që u tregua racionale duke marrë tre pikë të rëndësishme në garën për një biletë në Katar 2022. Ndryshimet e shumta në formacion që kishte bërë Reja nuk sollën asnjë risi te kuqezinjtë me Veselin, Memollën e Laçin e Uzunin që ishin poshtë pritshmërive ndërsa diçka më mirë bëri Broja që gjithsesi nuk krijoi ndonjë rast të pastër për shënim. Kane në të 39-ën me kokë pasi i vodhi kohën Veselit dhe Mount në të 63-ën vendosën fatet e këtij takimi në një ndeshje që Shqipëria nuk goditi asnjëherë portën e Pope, ndërsa Uzuni shpërdoroi golin e sigurt në minutën e 13-të duke goditur mbi traversë në rastin më të mirë të kuqezinjëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency