La Liga

Valencia “bie” ndaj Alaves, baskët parakalojnë Realin

Valencia mbetet me të vjetrën, pak a shumë aty ku ishte dhe gjërat për “Los Che” duket se nuk ndryshojnë as në këtë vit të ri, pasi skuadra e drejtuar nga Marcelino Garcia Toral u rrëzua në Krahinën Autonome Baske me një kundërshtar si Deportivo Alaves.

Gjatë muajit të fundit ekipi valencian nuk njihte humbje në pesë ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet, Kupë, Kampionat dhe Champions League, megjithatë miqtë këtë herë pësuan disfatë me shifrat 2-1, pavarësisht se në fakt ishte pikërisht skuadra e Marcelino-s që zhbllokoi takimin pa u mbushur as çerek ore lojë. Sapo hyri minuta 14 Valencia kaloi në epërsi dhe merita për këtë i shkon sigurisht mesfushorit Dani Parejo. Kapiteni i miqve mori përsipër ekzekutimin e goditjes së dënimit dhe 29-vjeçari madrilen ia doli mbanë që të kalojë barrikadën me një gjuajtje të kalibruar, duke mposhtur në këtë mënyrë portierin Fernando Pacheco.

Vendasit reaguan në mënyrën më të mirë të mundshme, duke barazuar rezultatin pas vetëm shtatë minutave lojë. Pas ekzekutimit të një goditjeje nga këndi, sulmuesi Borja Baston përfitoi nga pështjellimi i krijuar në zonën e Valencias. Miqtë dështuan për të larguar sferën dhe 26-vjeçari i ardhur në formë huazimi nga Swansea devijoi topin brenda zonës së vogël.

Në fundin e pjesës së parë kryesori Jimenez shtoi vetëm një minutë, gjithsesi ekipi i Alaveshit realizoi golin e avantazhit përtej kohës së akorduar, pak a shumë me një fotokopje të golit të parë. Edhe këtë herë krosimi erdhi nga krahu i majtë dhe mesfushori Tomas Pina nuk e pati të vështirë për të shënuar sërish brenda zonës së vogël të Valencias, duke e dërguar ekipin e tij në pushimin mes pjesëve në epërsinë e një goli.

Pavarësisht përpjekjeve të të dy ekipeve gjërat në pjesën e dytë nuk ndryshuan dhe Deportivo Alaves ia doli mbanë për të administruar rezultatin, duke mbyllur gjithë takimin me shifrat 2-1. Me këtë humbje Valencia mbetet në mes të klasifikimit, me 22 pikë, ndërsa ekipi i Abelardos falë këtij suksesi u ngjit drejt e në vendin e katërt, me 9 pikë më shumë, duke kaluar përkohësisht në tabelën e renditjes në Primera Division madje edhe vetë Realin e Madridit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency