Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Valencia e Gattusos merr në huazim mesfushorin e Barcelonës

Mesfushori i talentuar i Barcelonës, Nico Gonzales transferohet te Valencia, në huazim për një sezon, teksa sot pritet të kryejë vizitat mjekësore dhe të vihet nën urdhrat e trajnerit Gattusi.

Futbollisti 20-vjeçar zbarkoi mbrëmjen e të mërkurës në Valencia dhe u shfaq mjaft entuziast për këtë sfidë të re, teksa tha se objektiv ka që të debutojë në ndeshjen e parë të kampionatit spanjoll, i cili nis këtë fundjavë.

“Jam shumë i lumtur për këtë eksperiencë të re dhe mezi pres të filloj. Kam folur me Gattuson dhe jam shumë entuziast. Shpresoj që të luaj që në ndeshjen hapëse”, deklaroi Nico Gonzales.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...