La Liga

Valencia në Champions, Getafe dhe Sevilla në grupet e E.League!

Valencia arrin të kualifikohet për të dytin vit radhazi në grupet e Champions League. Los Che regjistruan fitoren e 3-të rresht në këtë fund kampionati duke ruajtur vendin e 4-t edhe pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit. Në transfertën ndaj Real Valladolid që kishte siguruar zyrtarisht mbijetesën në La Liga një javë më parë, Valencia triumfoi me rezultatin 0-2 me golat e Soler dhe Rodrigos, duke u ngjitur në kuotën e 61 pikëve. 2 më shumë se Getafe që barazoi në shtëpi 2-2 ndaj Villareal në një ndeshje të cilën e kryesoi dy herë por që edhe fitorja nuk do t’i mjaftonte për të shkuar në Champions. Getafe dhe Sevilla do të jenë në grupet e Europa Leagues sezonin e ardhshëm. Andaluzianët mposhtën 2-0 Bilbaon në javën e fundit duke i lënë jashtë Europe këta të fundit pasi falë fitores 2-0 ndaj një tjetër skuadra baske në turin e dytë kualifikues të Europa League shkoi Espanyoli që mposhti në Katalunjë Real Sociedadin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency