Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Valentino Rossi: Në Ceki kam si objektiv të ngjitem në pod

Valentino Rossi në pistën e Cekisë kërkon  të ngjitet në pod. Piloit i Yammaha, në konferencën e tij për shtyp përpara mediave, ka folur për rinisjen e kampionatit të Moto Gran Pree, me ndalesën e radhës që do të jetë në pistën e Brno të Cekisë. Doktori u shpreh se është se tani më do të nisë pjesa e dyte e sezonit dhe në garë për titullin kampion janë pesë pilotë. Rossi gjithashtu deklaroi se është i lumtur në lidhje me pozicioninim që ai mban në tabelën e klasifikimit.

“Është një botëror interesant dhe përsonalisht jam i kënaqur me pozicionin që kam në klasifikim. Në garë për titull kampion janë pesë pilotë dhe tashmë që do të nisë pjesa e dytë e sezonit, rivaliteti do të jetë i ashpër dhe akoma edhe më i madh. Në pistën  Brno si objektiv personal kam të ngjitem në pod dhe per ta arritur një gjë të tillë duhet të jem i përgatitur për cdo të papritur. Sezonin e kaluar me pak fat ia dola, shpresoj të ndodh sërish e njëjta histori”

Momentalisht Yammaha është 10 prapa ndaj pilotit të Honda, Marc Marquez dhe në Brno Rossi do të tentojë të shkurtojë disi këtë distancë të krijuar mes tij dhe spanjollit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...