MotoGP

Valentino Rossi: Në Montmelo, pista avantazh për Yamahan

Valentino Rossi është optimist. Këtë fundjavë italiani do të zbresë në pistën e Montmelo me Yamahan e tij për ndalesën e Katalunjës, cirkuit ky që për pilotin 39-vjeçar ka rezultuar gjithnjë fatsjellës. Pikërisht në këtë pistë 9 herë kampioni i botës në Moto GP shënon një bilanc prej 10 fitoresh, prej të cilave 7 në klasin mbretëror. Me një distancë prej 23 pikësh nga lideri i klasifikimit, Marc Marquez, Valentino shpreson se me Yamahan këtë herë do të bëjë një performancë më kompetitive krahasuar me garën e Mugellos, të cilën e mbylli në pod.

“Besoj vërtet shumë te kjo garë e radhës, sikundër besoj se potenciali ynë është superior krahasuar me ndalesën e Italisë. Në testet e fundit morëm indicie pozitive. Kjo pistë është riasfaltuar dhe ky është një avantazh për Yamahan. Kemi vuajtur në disa pista të tjera, por tashmë duhet të tregojmë dhëmbët dhe të bëjmë sa më shumë pikë.”

Kjo garë do të jetë një sfidë e vërtetë për Rossin, që me Yamahan e tij do të tentojë të kapërcejë hendekun me Hondën dhe Ducatin.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top