Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Skuadra e “Fenomenit” bie nga kategoria, shpëton Almeria

Real Valladolid do të shoqërojë Elchen dhe Espanyol në ligën e dytë spanjolle edicionin e ardhshëm. Skuadra e cila ka si presidentin Ronaldo Fenomenin rikthehet në nivelin e dytë të futbollit spanjoll pas barazimit pa gola me Getafe. Ndaj një kundërshtari direkt Valladolidi nuk arriti dot që të shënonte, duke rënë një kategori më poshtë.

Barcelona, skuadra kampione e re e Spanjës u mund në ndeshjen e fundit të edicionit nga Celta Vigo, teksa me këtë sukses shkoi në vendin e 13-të me 43 pikë, 3 më tepër se zona e rënies. Dy golave të Gabri Veiga iu përgjigj Fati, por realizimi I tij nuk I mjaftoi Barcelonës për të marrë diçka më tepër nga kjo përballje.

Lexo edhe: 

Valencias i mjaftoi një barazim 1-1 me Real Besit për të shmangur gjithashtu zonën e rënies. Golit të Perez iu përgjigj Lopez, me skuadrat që në fund ndanë nga një pikë. Betis e kishte siguruar më parë zonën europiane, teksa sezonin e ardhshëm do të luajë në Europa League.

Në barazim përfunduan dhe ndeshjet e tjera, me Almerian që mori një pikë jetike në fushën e Espanyolit, duke barazuar 3-3, ndërkohë që në barazim 1-1 u mbyll ndeshja mes Elches dhe Cadiz.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...