Serie A

Valon Berisha “vesh maskën” e luftëtarit: Kam mentalitet fituesi

Rrugëtimi i tij ngjason me atë të shumë futbollistëve që kanë mbërritur te Lazio vitet e fundit. Shembujt nuk mungojnë, nga Luis Alberto, Felipe Anderson e deri tek gjiganti Milinkovic-Savic. Pas një sezoni të parë të përgjumur, kanë shpërthyer duke u shndërruar pika shumë të rëndësishme të skuadrës. Tani është momenti i Valon Berishës, që për “Corriere dello Sport”, u shpreh:

“Kam mentalitet fituesi. Në stërvitje dhe në ndeshje dua vetëm të fitoj. Dua të arrij formën dhe të luftoj për vendin e titullarit. Para se të vija te Lazio, nuk kam patur kaq shumë probleme. Isha ndalur vetëm një herë për arsye dëmtimi.”

Fjalë që kanë edhe mërzitjen brenda e që tregojnë gjendjen e vështirë që ka kaluar mesfushori sezonin e kaluar. Në fakt, nuk kanë qenë vetëm dëmtimet që e kanë vështirësuar përshtatjen e tij.

“E pata të vështirë kur erdha në Romë, sepse u gjenda vetëm. Familja ishte larg, e ndjeva largësinë.”

Një ndihmë e madhe për të ka qenë Thomas Strakosha, të cilin e konsideron vëlla.

“Familja ka qenë gjithmonë e rëndësishme për mua. Doja të vazhdoja studimet, sepse nuk isha i sigurt për të ardhmen si futbollist.”

Është momenti për të kthyer faqe dhe për të parë nga e ardhmja me optimizëm. Berisha është gati “të veshë maskën” e luftëtarit për ta ndihmuar Lazion të arrijë objektivin e madh sezonal: kualifikimin në Champions League.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency