Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Valsi i fundit”, caktohet data e përballjes Messi-Ronaldo

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi mund të kenë mundësinë për t’u përballur me njëri-tjetrin vetëm pas pak ditësh. Tashmë është konfirmuar gjithçka: në datën 19 janar do të ketë një ndeshje miqësore mes PSG dhe disa prej lojtarëve nga Al Nassr dhe Al Hilal.

Portugezi u transferua pak ditë më parë te Al Nassr dhe premisat janë që ai të jetë pjesë e skuadrës që do të drejtohet nga trajneri Marcelo Gallardo. Ky i fundi ka deklaruar se do të jetë ai trajneri që do të drejtojë skuadrën e formuar nga lojtarët e dy ekipeve nga Arabia Saudite.

Portugal vs. Argentina, 9th February 2011

Ish-trajneri i River Plate ka në dorë për të ftuar CR7, i cili mund të vihet edhe një herë, ndoshta nga rastet e fundit të futbollit profesionist, kundër rivalit më të madh të epokës së tij.

Dua t’ju them se do të drejtoj ekipin e Riyahd që do të përbëhet nga lojtarë të Al Hilal dhe Al Nassr kundër Paris Saint Germain. Shihemi së shpejti, përqafime“.

Sytë e të gjithëve do të jenë pikërisht nga ata që kanë bërë mrekullinë në sportin më të dashur në planet në dy dekadat e fundit. Messi dhe Ronaldo mund të kenë “valsin e fundit” mes tyre, kjo tani mbetet ne dorën e dy trajnerëve.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...