Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Valverde: Barcelona do t’ia dalë edhe pa Neymar

Trajneri  Ernesto Valverde do te deshironte  te vazhdonte te kishte sherbimet e  Neymar tek Barcelona por tashme me largimin e tij njeriu qe ka drejtmin katalanasve mendon te mos e ktheje me koken pas, sepse sipas tij, Barcelona do t’ia dale me se miri edhe pa Neymar dhe nuk do te luhatet prej largimit te tij. Valverde mendon per t’u pershtatur me realitetin e ri, ku sigurisht shuma marramendese prej 220 milione eurosh per klauzolen e largimit te sulmuesit brazilian do te shkoje per nje kauze te drejte, gjetjen e pasuesit te 25- vjecarit. Keshtu ne listen e kandidaturave te  perpiluar nga blaugranat lakohen emra si Philippe Coutinho i Liverpolit, apo Ousmane Dembele i Borusias se Dortmundit. Pavaresisht asaj qe ndodhi Valverde i kerkon te tijve te fokusohen tek e tashmja dhe e ardhmja me besim ne vetvete:

“Cdo lojtar eshte i lire te vendose mbi te ardhmen tij duke bere zgjedhjet e veta, keshtu ndodhi edhe me Neymar. Sigurisht qe i urojme atij shume suksese edhe pse deshira jone ishte qe te qendronte mes nesh, gjithsesi cfare na mbetet dhe duhet te bejme tani eshte qe te fokusohemi tek lojtaret qe kemi ne dispozicion dhe ata qe mund te na bashkohen. Kurrsesi nuk duhet te shohim mbrapa por duhet te shohim me siguri drejt te ardhmes”.

Ne filozofine e Valverdes kur nje dere mbyllet shume te tjera hapen, ndaj ai eshte optimist dhe i emocionuar per ate qe i rezervon e ardhmja. Sfida e pare  ku Barcelona do te zbrese ne fushe pa Neymar do te jete pikerisht ajo e se dieles perballe rivaleve te perjetshem te Real Madridit per Superkupen e Spanjes. Ndersa prezantimi i dyte me po kete formacin do te jete ne ndeshjne e kthimit te po ketij kometicioni qe do te zhvillohet te merkuren, vetem pak dite  para celjes se sezonit te La Ligas qe Barcelona e nis ne daten 20 gusht perballe Real Betis.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...