La Liga

Valverde mban Andre Gomes te Barcelona

Edhe pse përflitet shumë për një largim të mundshëm të Andre Gomes nga Barcelona, gjatë kësaj merkatoje, duket se lojtari është i destinuar të vazhdojë të qëndrojë në “Camp Nou”. Trajneri Ernesto Valverde e konsideron pjesë të projektit të tij, pavarësisht se portugezi nuk luan rregullisht. 53-vjeçari mendon të bllokojë transferimin e Gomes në skuadër tjetër dhe për këtë i ka kërkuar drejtuesve të mos ta shesin 24-vjeçarin.

 

To Top