Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Valverde: Të largohem nga Real Madrid? As nuk e mendoj, jam me shumë fat

Federico Valverde është një nga lojtarët kryesorë të Real Madrid teksa edhe në këtë sezon mesfushori ka besimin e trajnerit Carlo Ancelotti. Italiani e konsideron një titullar të padiskutueshëm Valverden, teksa uruguajani ia shpërbleu edhe me një gol këtë fundjavë në sfidën ndaj Real Sociedad.

Ofertat për Valverden nuk mungojnë, sidomos nga Premier League. Por, 25-vjeçari as nuk e mendon të largohet nga Real Madrid në këtë moment të karrierës duke theksuar se është me shumë fat që luan për “Los Blancos”.

Lexoni edhe:

“Ofertat nga Real Madrid? Unë kam fatin të luaj me Real Madrid. Do të mendoj për një tjetër opsion ditën kur nuk do të ndjehem i dëshiruar nga Reali apo kurrë të mos kem cilësinë për të luajtur me Realin. Atëherë do të jetë vetë Reali që do të mendoj për një tjetër lojtar duke ma bërë të qartë se nuk jam në planet e tyre. Por, për momentin nuk ka asnjë tjetër opsion veç madrilenëve”, u shpreh Valverde.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...