Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Van de Beek i jep lamtumirën United: Sot aventura ime këtu përfundon!

Donny Van De Beek i ka dhënë lamtumirën Manchester United dhe tifozëve të “Djajve të Kuq” përmes një postimi në rrjetet sociale.

Holandezi theksoi se sot është përfundimi i aventurës së tij te skuadra e United.

Lexo edhe: 

“E dashur familje e Manchester United, sot është një ditë e paharrueshme, pasi aventura ime në klub po merr fund. Dua t’ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen tuaj ndër vite. Që nga momenti kur mbërrita te Manchester United, u ndjeva jashtëzakonisht i mirëpritur dhe u jam mirënjohës të gjithëve në klub që më bënë të ndihem si në shtëpinë time. Manchester do të ketë gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time, paçit fat të gjithë, ne do të takohemi përsëri”-shprehet mesfushori 27-vjeçat.

Van de Beek pritet të zyrtarizohet te Girona, me klubin iberik që i ka ofruar 15 milionë euro bashkë me bonuset klubit të United.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...